Naturalne kosmetyki zyskują coraz większą popularność. Z tym powrotem do pielęgnacyjnych metod z przeszłości związana jest między innymi moda na ekologiczny sposób życia. Także koloryzacja włosów może być bardziej przyjazna dla środowiska (oraz, co nie bez znaczenia, dla samych włosów). Aby naturalnie zmienić barwę, lub dodać intensywności naszym pasmom można skorzystać z następujących metod.

Farbowanie włosów w sposób naturalny.

Dla pań, które chcą jedynie wzmocnić naturalny kolor świetnym sposobem mogą okazać się płukanki. Sporządza się je z ziół oraz wrzącej wody – cierpliwie czekając, aż właściwości ziół uwolnią się (zazwyczaj zajmuje to około 20 minut, w czasie których mieszanka powinna gotować się na wolnym ogniu). Około pół litra wody powinno zredukować się do 1 szklanki wywaru (taka ilość wystarcza dla włosów półdługich – w razie potrzeby można zwiększyć proporcje). Ilość ziół to na ogół jedna, lub dwie garści suszu. I tak dla włosów blond zaleca się używanie płukanki na bazie rumianku rzymskiego, czy korzenia rabarbaru; dla włosów w odcieniu brązowym – łupin orzecha włoskiego; czy suszonych karczochów, natomiast dla włosów rudych – sproszkowanego drzewa sandałowego. Płukanki należy równomiernie wmasować we włosy. Jako, że są to naturalne preparaty – można je stosować z dużą częstotliwością (w zależności od potrzeb). Jeśli chodzi o zmianę koloru w naturalny sposób, to na rynku dostępne są już farby wyprodukowane na bazie organicznych surowców. Można także posłużyć się samodzielnie przygotowaną mieszanką.

Farby naturalne, a ekologiczne.

Farby naturalne to jednak nie to samo, co ekologiczne. W tych drugich w składzie użyto surowców z upraw ekologicznych, nie były również testowane na zwierzętach. Natomiast do naturalnych farb zaliczamy m.in. te na bazie naturalnej henny czy ziół. Różnicę można również dostrzec w cenie. Koszt zakupu jednego opakowania farby ekologicznej waha się w granicach od 40 – 80 złotych, natomiast koszt zakupu naturalnej to wydatek rzędu 10 do 35 złotych za opakowanie. To, co istotne z punktu widzenia „kosmetycznego” – naturalna koloryzacja wcale nie musi być nudna – współcześnie możemy bowiem wybierać spośród bardzo wielu odcieni.

Udostępnij :)

Leave A Reply